Motivasyon

Herbalife ile 30 Günde Değişim

Fitness ve motivasyon, spor yapan kadın

Herkes hep daha iyi hissetmek ve daha mutlu olmak için hayatında bir şeylerin değişmesini ister. Ama değişmek için hiçbir çaba göstermez. Bir şeyler kendi kendine değişmeyeceğine göre,  siz kendinizi değiştirmeye çalışmalısınız.  Bu nasıl olacak?  Öyle kolay değil, değiş demekle olmuyor dediğinizi duyar gibiyiz. Aslında çok kolay! Sadece 30 gün, hayatınızda göz açıp kapayıncaya kadar geçecek 30 gün boyunca kendinize bazı kurallar koyup onları önünüze hiçbir bahane koymadan uygulayacaksınız. Sonra zaten değişmeye başlayacaksınız ve size aşağıda sunacağımız öneriler hayat tarzınız haline gelecek! 30 günde değişim !!

Mutluluk veren sözcükler kullanın. Size sorulan nasılsın sorusuna kalıplaşmış olan ‘‘ iyiyim sen? ‘’ şeklinde cevap vermektense “Harikayım”, “Çok iyi hissediyorum”, “Çok mutluyum” ‘’ Bomba gibiyim’’ gibi cevaplar verin. Böylece, kendinizi motive edeceğiniz gibi, mutluluk enerjinizi karşınızdakine de yaymış olup onları da mutlu edeceksiniz. Başkasını mutlu etmek de size yeniden mutluluk verecek ve böylece 2 kat mutlu olacaksınız. ?

Bol bol gülün. Gülmek, kahkaha atmak karın kaslarını çalıştırır. Etkisini görmek için günde en az 2-3 kez kahkaha atın. Kahkaha atarken kendinizi özgür bırakın ve gülmekten karnınız ağrısın. Kahkahanın karın kaslarına yaptığı basınç, vücudun hücre içi fazlalık ve toksinleri atmasına yardımcı olan lenf kanallarındaki dolaşımı hızlandırır. Ayrıca unutmayın, gülmek bir detokstur! Gülmek, kafanızı boşaltmanıza yardımcı olduğundan; güldükçe, vücudunuzu ve zihninizi kirleten tüm madde ve düşüncelerden arınmış olursunuz.

Yeni bir hedef belirleyerek her gün bir saat üzerinde çalışın. Hedefinizi belirledikten sonra, atacağınız adımları küçük parçalara bölün ve her gün bir parçasını bitirin. Önümüzdeki hafta, her gün hedefinize ulaşmak için bir saat ayırın. Bunu değişim planınızın bir parçası haline getirin.

Kitap okuyun. Kitap bir ilaçtır. Hayatı sevdirir, stresi azaltır, zihni açar, güzel görmenizi sağlar, hayatınızda ve zihninizde yeni ufuklar açar. Bunun için her gün 1-2 sayfa da olsa kitap okumayı ihmal etmeyin.

Her gün yeni ve sağlıklı bir tarif deneyin. Yemek yapmak keyifli bir aktivitedir. Eğer doğru şekilde yaparsanız, sağlıklı beslenmenin de anahtarıdır. Önümüzdeki günlerde her gün yeni bir tarif öğrenin ve deneyin. Zaman içinde göreceksiniz sağlıklı beslenme alışkanlığınız ve yaşam tarzınız olacak. Birbirinden lezzetli ve düşük kalorili Shake tariflerini  keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Her gün en az 30 dakika egzersiz yapın. Bedeniniz sahip olduğunuz en değerli şey. Sağlıklı bir yaşam için, dengeli beslenerek ve spor yaparak, vücudunuza hak ettiği özeni gösterin.  Yapılan birçok araştırma egzersizin serotonin salgılanmasını artırdığını göstermiştir. Üstelik serotonin salgılamak için 20 km yol katetmenize gerek yok. Günde 30 dakika egzersiz yaparak, serotonin seviyenizi siz de yükseltebilirsiniz. Hatta egzersize yeni başlayacaksanız serotininin güçlü etkilerini hissetmeniz daha olası.

Her gün, normalde çok az konuştuğunuz biriyle sohbet edin. Her insan özeldir ve birbirinden farkı özellikleri vardır. Farklı kişilerle diyalog halinde olmak, fikirlerinizi ve ufkunuzu geliştirecektir. Önümüzdeki bir ay boyunca, normalde çok az konuştuğunuz ya da tanımadığınız kişilerle diyalog kurmak için zaman ayırın.

Her gün  özverili bir davranışta bulunun. Hayatta ne ekerseniz, onu biçersiniz. Başkalarının hayatını olumlu şekilde etkileyebildiğinizde, kendi hayatınızı da etkilemiş olursunuz. Her gün, sadece başkalarının mutluluğuna ve iyiliğine hizmet edecek bir davranışta bulunun. Seçenekleriniz sonsuz. Masalarına en ufak bir şey için teşekkür notu bırakabilir ya da ona bir içecek ikram edebilirsiniz. Maddi değeri olmayan birçok şeyin manevi değeri paha biçilemez.

Pozitif olmaya odaklanın. Hayatta gerçek bir kazanan olmak için, olumlu düşünmeye özen gösterin. İçinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun, her zaman olumlu bir sonuç çıkarmaya çalışın ve kendi mutluluğunuzun kaynağı olun. Hatalarınızın sizi geliştiren tecrübeler olduğuna inanın. Önümüzdeki 30 gün boyunca, olaylara iyi tarafından bakın. Kendinize inanın.

Günlük tutun. Gittiğiniz her yere fotoğraf makinenizi de götürün. Bu süreç içerisinde, deneyimlerinizi en iyi özetlediğini düşündüğünüz anların fotoğrafını çekin. Yatmadan önce, gün içerisinde yaşadıklarınızı anlatan bir paragraf yazın ve çektiğiniz fotoğrafı ekleyin. Böylece, önemli anılarınızı unutmamayı garantilemiş olursunuz.

Yazımızı okuyup geçmeden önce son bir kez daha düşünün! Sadece 30 gün! Hadi 30 günde değişime başlayın ama yarın değil bugün!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir